wtorek, 18 lutego 2014

Koliber - najszybszy ptak na Ziemi

Witajcie,
nareszcie doszłam do najprzyjemniejszej części mojego haftu, czyli do kolibra. Jest o tyle ciekawy, że są tutaj zarówno pastelowe nici jak i bardzo żywe kolory. Pomimo, że kolibry są najmniejszymi ptakami na świecie moja szybkość wyszywania nie idzie w parze ani z ich szybkością ani z wielkością. Wyczytałam, że potrafią  latać do tyłu. Niestety nie spotkamy ich w Polsce, występują tylko w Ameryce. W naszym kraju znajdziemy natomiast ćmę, która swoim wyglądem bardzo przypomina kolibra. Wdzięcznie nazywa się Fruczak gołąbek.

W tej chwili kanwa wygląda tak:
 Fruczak gołąbek zaczerpnięty z czeskiej strony internetowej:


7 komentarzy:

 1. Jak byłam dzieckiem to bardzo zastanawiało mnie co to jest takie latające jak koliber przez zmierzchem. Wiedziałam już wtedy gdzie występują kolibry i nie mogłam dojść co to tak fruwa. W końcu po latach się skapnęłam i nawet udało mi się kilka razy sfotografować Fruczaka gołąbka. Koliber zaczyna nabierać kolorków. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już mi się podoba - ostatnio mam fazę na kolibry.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się pięknie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę przyznać, że bardzo motywujecie mnie do pracy, dzięki Dziewczyny! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiele razy widziałam to latające, podobne do kolibra ale, że to gołąbek fruczak, to nie wiedziałam:)) Hafcik pięknie się zapowiada!

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczny haft! W moim ogrodzie widziałam kiedyś wieczorem ćmy z gatunku zawisaków - zawisają niemal nieruchomo w powietrzu trzepocząc bezszelestnie skrzydłami dokładnie tak jak kolobry, wysuwają długą na ok. 20cm tutkę i piją nektar z kielichów kwiatów - niesamowite wrażenie, jakbyśmy się nagle znaleźli w tropikach :))) Nie wiem czy to był akurat ten fruczak, jak usiadł na ścianie to był wielkości dłoni.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przepiękny haft..
  I cudne kolory..

  OdpowiedzUsuń